Maciej Pietrzykowski

Doktor nauk ekonomicznych, ekonomista

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zainteresowania badawcze

  • Rozwój lokalny i regionalny
  • Rozwój obszarów wiejskich
  • Przedsiębiorczość
  • Polityka gospodarcza
  • Integracja europejska

Starszy wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, pracownik Katedry Konkurencyjności Międzynarodowej. Kierownik Programu Erasmus Mundus Transition, innovation and sustainability environemnts (TISE) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Wykładowca z zakresu zarządzania projektami, ekonomii międzynarodowej, polityki gospodarczej, gospodarki Unii Europejskiej. Certyfikowany kierownik projektu w metodyce PRINCE2. Uczestnik wielu badań naukowych dotyczących lokalnej przedsiębiorczości, rozwoju lokalnego, regionalnego i polityki gospodarczej, zaangażowany głęboko także w praktykę gospodarczą. Były ekspert Biura Projektów Programowych Kancelarii Prezydenta RP (2015). Stypendysta Programu rządowego TOP 500 Innovators i absolwent Programu w Berkeley Hass School of Business (2013). Koordynator wielu międzynarodowych projektów z programów Leonardo da Vinci i Erasmus +. Konsultant i doradca sektorowy Związku Miast Polskich. W latach 2010-2012 wykładowca i badacz na uniwersytetach w Lethbridge (Kanada) oraz w Puli (Chorwacja).

Maciej Pietrzykowski
Katedra Konkurencyjności Międzynarodowej
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Al. Niepodległości 10
61-875 Poznań
http://ue.poznan.pl